İdari Yargılamada Kanun Yolları Eğitimi

Arş. Gör. Halim Alperen ÇITAK

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri İdare Hukuku hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Arş. Gör. Halim Alperen ÇITAK

1 Kurs
69 Kayıtlı Öğrenci

Halim Alperen Çıtak, 8 Ocak 1990 tarihinde, Tokat'ta doğdu. Lisans öğrenimini 2006-2011 yılları arasında, burslu öğrenci olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Bu esnada Rekabet Kurumu, Merkez Bankası ve Devlet Plânlama Teşkilatında staj yaptı. Mezuniyetinin ardından Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalında öğretim elemanı oldu. İdarenin Kusursuz Sorumluluğu Bağlamında Sosyal Risk İlkesi başlıklı teziyle Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nden yüksek lisans derecesini aldı. Hemen ardından aynı yerde doktoraya başladı. Fransa ve Türkiye'de İdare Hukukunun İçtihadî Karakteri konulu tez çalışması kapsamında on ay Maurice Hauriou Enstitüsünde (Toulouse / Fransa) misafir araştırmacı olarak bulundu. Başta idare hukuku olmak üzere, hukukun muhtelif alanlarına ilişkin birçok yayın ve tebliği bulunan Çıtak, halihazırda Ankara Hacı Bayram Veli (Gazi) Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki görevine devam etmektedir.

İlgili Eğitimler