Ramiz Arslan

Avukat

Kayıtlı Öğrenci: 85 Ders Sayısı: 1
Hakkında

Ramiz Arslan, İstanbul Barosu'na kayıtlı bir avukattır. Çeşitli sektörlerden yerli ve yabancı müvekkillerine sermaye piyasası hukuku, rekabet hukuku, veri koruma hukuku, teknoloji ve telekomünikasyon hukuku alanlarında danışmanlık vermektedir.

Meslek Bilgisi

Ramiz Arslan müvekkillerine sermaye piyasası hukuku alanında danışmanlık vermektedir. Sermaye piyasası hukuku ve menkul kıymetler mevzuatı alanında müvekkillerine hizmet veren Ramiz, pay ve borçlanma araçları ile varlığa ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler de dahil olma üzere yapılandırılmış finansal araçların halka arz, nitelikli yatırımcılara satış veya tahsisli satış yöntemleriyle ihracı alanlarında çalışmaktadır. Sermaye piyasası araçlarının ihracında ve satışında ihraççıları, aracı kurumları ve yatırımcıları temsil etmekte, halka açık anonim ortaklıkların kurumsal yönetimine yönelik danışmanlık vermektedir. Ramiz Arslan ayrıca otomotiv, bankacılık ve finans, perakendecilik ve teknoloji alanlarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlere rekabet hukuku alanında müvekkillerine danışmanlık vermektedir. Ayrıca, veri koruma kanunu ve gizliliğe uygun iş modelleri oluşturma ve riskleri en aza indirecek çözümler geliştirme de dahil olmak üzere veri korumaya uyum işlemlerinde ve gizlilik konularında şirketlere yardımcı olmaktadır. Bunun yanında teknoloji, medya ve telekomünikasyon alanındaki müvekkillerine mevzuata uyum ve yetkilendirme kapsamında danışmanlık sunmaktadır. Ramiz, Legal Hukuk Dergisi, Mondaq, Regülasyon ve Rekabet, Kluwer Competition Law Blog gibi akademik dergilerde ve çeşitli mecralarda düzenli olarak rekabet hukukuna ilişkin yazılar yayımlamaktadır. Ramiz Mondaq’ta Teknoloji alanında Oldukça Popüler Yazarlar arasında yer almaktadır. Müvekkilleri enerji ve üretimden bankacılık ve finans ve gayrimenkul sektörüne kadar çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir. Türk ve uluslararası firmalara yasal stratejilerin uygulanmasında, uygun stratejilerin geliştirilmesinde veya şirketlerin ihtiyaçlarını iyileştirmek için gereken ticari yaklaşımların saptanması konusunda da danışmanlık yapmaktadır. Ramiz İstanbul Barosu’na kayıtlıdır.

Çalıştığı Yerler
  • Referans 1:
    Balcıoğlu Selçuk Akman Keki Avukatlık Ortaklığı
  • Referans 2:
    Moroğlu Arseven Avukatlık Ortaklığı
Eğitimleri
Sermaye Piyasası Hukuk...
Ramiz Arslan
(1) Kayıt: 85
99 TL 59 TL

Sermaye Piyasası Hukuku Eğitimi

Eğitim İçeriği Sermaye piyasaları Sermaye piyasasında esas aktörler Sermaye ...

Eğitim İçeriği Sermaye piyasaları Sermaye piyasasında esas aktörler Sermaye piyasası araçları Halka açılma (Payların İlk Halka Arzı) Halka açık ortaklıkların yönetimi (Kurumsal yönetim) Kamuyu aydınlatma

3 Ders 101 dk Türkçe