İdari Yargılama Hukuku

Cübbem

Eğitim

Akademik Eğitimler

Değerlendirme

(1)

İdari Yargılama Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Akademik bölümü ile hukuk fakültesi ve hukuk dersi alan diğer fakültelerde öğrencilere sınavlarında destek olmak hedeflenmiştir. Derslerin genel anlamda özeti niteliğinde ders anlatım videoları ile öğrenciler, dersleriyle ilgili genel bilgi sahibi olabilir veya daha önce çalıştığı dersi tekrar edebilir. Hukuk fakültesi derslerinin uzun ve anlaşılması zor derslerini kısa sürelerde kolayca anlaşılabilir şekilde anlatarak öğrencilerin işinin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. İdari Yargılama Hukuku eğitimi, İdari Yargılama Hukuku dersinin program içeriğinde belirtilen konularının özeti niteliğindedir.

Eğitim İçeriği

Türkiye’de Yargı Düzeni Yargı Denetimi Sistemleri İdari Yargının Görev Alanının Sınırı Türk İdari Yargı Teşkilatı İdari Dava Türleriİdare ve Vergi Mahkemeleri Bölge İdare Mahkemeleri Danıştay Uyuşmazlık Yargısı Uyuşmazlık Mahkemesi Olumlu Görev Uyuşmazlığı Olumsuz Görev Uyuşmazlığı Hüküm Uyuşmazlığı İdari Yargılama Usulü Kanunu Davaların Açılması Dilekçelerin Verileceği Yer İdari Davalarda Görev Ve Yetki İdari Mercii Tecavüzü Dava Açma Süresi İdari Başvuru İyuk M.10 ve İyuk M.11 Farkı İptal ve Tam Yargı Davaları Husumet Duruşma Yürütmenin Durdurulması İstinaf Temyiz Yargılamanın Yenilenmesi İvedi Yargılama Usulü Merkezi ve Ortak Sınavlara İlişkin Yargılama Usulü Konuları anlatılmıştır.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk dersi alan diğer öğrenciler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

1 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Av. Nasuh Buğra Karadağ

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Cübbem

38 Kurs
3767 Kayıtlı Öğrenci

30 binden fazla kullanıcısı olan hukuk sosyal ağı ve hukuk yayıncılığı platformudur.

İlgili Eğitimler