Konkordato Hukuku

Av. Selim Sander

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Konkordato Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Ticari davalar konusunda danışmanlık yapmakta olan Av. Selim Sander tarafından hazırlanan Konkordato Hukuku Programında, yeni bir düzenleme olan konkordato kurumu inceleniyor. Daha önceden İcra İflas Kanunumuzda konkordato düzenlemesi yer almasına karşın aktif olarak uygulanmamaktaydı. Bunun yerine İcra iflas erteleme prosedürleri daha çok uygulanıyordu. Yeni düzenleme ile birlikte iflas erteleme uygulamaları kaldırılarak yerine konkordato düzenlemesi getirilmiştir. Bu dersimizde konkordato süreci ile ilgili yeni düzenlemeleri ve konkordatonun taraflara getirdiği hak ve yükümlülüklerin neler olduğunu inceliyoruz.

Eğitim İçeriği

Konkordato hükümleri Kimler için talep edilebilir? Nasıl talep edilir? Geçici mühlet ve Kesin mühlet Konkordato komiseri ve alacaklılar kurulunun görevleri Borçlunun mali durumunun düzelmesi nedeniyle kesin mühletin sona ermesi Kesin mühlet içinde konkordato talebinin reddi ile iflasın açılması Kanun yolları Kesin mühletin sonuçları Geçici ve Kesin mühlet kararı sonrası prosedür Konkordatonun tasdiki

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Şirket Yöneticileri Şirket Sahipleri Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler  

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.   *Bu program Konkordato Komiserliği akreditasyonu sağlamaz.    

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Selim Sander

1 Kurs
96 Kayıtlı Öğrenci

2007 Yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Mezun olmuştur. 2008 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programına başlamıştır. 2004 – 2007 yılları arasında çeşitli hukuk bürolarında, ceza hukuku, icra hukuku, ticaret hukuku alanlarında çalışmıştır. 2007 – 2008 yıllarında avukatlık stajını T. Garanti Bankası A.Ş. Hukuk Müdürlüğü Krediden Kaynaklanmayan Davalar biriminde tamamlamıştır. Burada tüketici hukuku ve bilişim hukuku alanlarında çalışmıştır. İyi derecede Fransızca bilmektedir. Sander Hukuk Bürosunun kurucu avukatı olarak görev yapmaktadır.

İlgili Eğitimler