CÜNEYD ALTIPARMAK

Avukat, Uzm.Arb, Yazar, Eğitmen

Kayıtlı Öğrenci: 68 Ders Sayısı: 1

Lisans

Dicle Ünv. Hukuk Fak.

Yüksek Lisans

Selçuk Ünv. SBE (Kamu Hukuku)

Yurt Dışı Öğrenim

William Mitchell College of Law (ABD)

Eğitimler (Yurtdışı)

Harvard, MaxPlanck, Frieburg, Berlin, Northeast Üniversiteleri

Eğitimler (TR)

Bahçeşehir, TOBB, Sabancı, Başkent, Acıbadem, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversiteleri
Hakkında

Hukuk Fakültesi son sınıfta iken "hukuk eğitimi" konusunda yazdığım makale ile TBB Faruk Erem Ödülünü aldım. 2003’de Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 2004’de Avukatlığa başladım. 2007’de Selçuk Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladım. 2008 yılında ABD William Mitchell College of Law’da eğitime katıldım. 2008-2011 yılları arasında; AİHM, Avrupa Konseyi, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Berlin Üniversitesi, Hollanda Yüksek Yargı Organları, ABD Suprime Court, Capito, Northeast, Harvard, Almanya Max Planck Ensitüsü, Frieburg Üniversitesini kapsayan bir dizi eğitim ve inceleme programlarına iştirak ettim. Bahçeşehir Üniversitesinin düzenlediği “Mediation Advanced Course” ve “Hukuk İngilizcesi, Uzlaşma, Aktif Hukuk Becerileri” eğitimleri tamamladım. 2014’te Arabulucu, sonrasında iş hukukunda uzman Arabulucu oldum. Bir süre hukuk, kamulaştırma ve ihaleler alanında bilirkişi görevleri de icra ettim. 2018 yılından bugüne Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Hukukçu Üyeliğim bulunmaktadır. 2019’da TOBB Üniversitesi SEM’de MBA eğitimi aldım. Sağlık hukuku, tahkim, ceza hukuku, güncel hukuk gelişmeleri (Bilişim, Kişisel Veriler, Marka, Dış Ticaret, Tüketici Hukuk vb.) alanında eğitimlere katıldım. Ayrıca, arkeolojik varlıkların korunması, zaman yönetimi, patent süreçleri, proje yönetimi, sel riski ve şehir planlama, sigorta, kuşak iletişimi vb alanlarda eğitimler aldım. “Soruşturma Evresi (11 Baskı)”, “İmar Kirliliğine Neden Olma ve İmar Barışı (4 Baskı)”, “Yeni Büyükşehir Modeli (3 Baskı)”, “İhaleye İlişkin Suçlar (3 Baskı)”, “Yabancıların Türkiye’de Mülk Edinmesinin Temel Esasları”, “Gayrimenkul Davaları”, “Kent Konseyleri” isimli kitaplarım ve çeşitli konularda yayınlanan 100'e yakın makalem bulunmaktadır.

Meslek Bilgisi

Soruşturma Evresi, Kültür Varlıkları Hukuku,Tahkim Hukuku, Arabuluculuk, İmar Suçları ve İmar Barışı, Kent ve Katılım Hukuku, Yerel Yönetimler, Belediye Hukuku ve Yönetimi, Mülkiyet Hukuku ve özellikle Yabancıların Türkiye'de Mülkiyet Hakkı, İhale ve İhaleye İlişkin Suçlar mesleki olarak ilgilendiğim başlıca alanlardır.

Çalıştığı Yerler
Eğitimleri

Soruşturma Evresi Eğitimi

Eğitim Süreci Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kayd...

Eğitim Süreci Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda...

3 Ders 48 dk Türkçe