Sağlık Hukuku Eğitimi

Av. Uzm. Dr. Ahmet Erzurumlu

Eğitim

Popüler, Sağlık Hukuku

Değerlendirme

(3)

Eğitim İçeriği

Sağlık hukuku, kişilerin sağlık kuruluşlarından yararlanma haklarını, sağlık bakım hizmetlerinin düzenlenmesini, önleyici sağlık hizmetlerini, sağlık hizmeti verenlerle sağlık hizmeti alanlar arasındaki ilişkileri, hak, yükümlülük ve sorumlulukları düzenleyen ve ortaya çıkabilecek hukuki ihtilafları çözmeye yarayan hukuk dalı olarak tanımlanabilmektedir. Geniş bir alana sahip olan sağlık hukuku; kamu sağlığı hukuku, sağlık idaresi hukuku, tıp hukuku, ceza hukuku, borçlar hukuku ve tüketici hukuku ile iç içedir. Sağlık ve hukuk alanında yıllardır faaliyet gösteren Av. Uzm. Dr. Ahmet Erzurumlu tarafından verilen bu eğitimde sağlık hukukuna ilişkin teori ve uygulamalar sırasıyla detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Sağlık Hukuku
Tıp Hukuku
Kamu Sağlığı Hukuku
Sağlık İdaresi Hukuku
Tıp Hukukunun Kaynakları
Sağlık Hukukunun Temel Kavramları
Sağlık Hukuku Kavramlarının Tanımlanması
Hekim Modelleri
Hekim Türleri
Sağlık Personeli ile Hasta İlişkisinin Sona Ermesi
Reçete Düzenleme
Tıbbi Rapor Düzenleme
Taburcu Raporu Düzenleme
Tıbbi Müdahalenin YÖntemi
Hastalık Evreleri
Tedavi Çeşitleri
Tıbbi Yardım ve Müdahalenin Kişi Hakları Üzerindeki Etkileri
Ötenazi - İstek Üzerine Öldürme
Ötenazi Sınıflandırması
Tıbbi Malpraktis
Endikasyon - Komplikasyon
Kişiliğin Kazanılması ve Kaybedilmesi
Kadavra Donör
Defansif Tıp

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
Sağlık alanında çalışanlar
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler
Sağlık hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

4

3 Değerlendirme
5 Puan
2
4 Puan
1
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Şebnem Tuğçe boran

Berfin Eker

Başlangıç için çok güzel ve açıklayıcı bir eğitimdi. Değerli hocama teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Orhan

Sağlık Hukuku alanında çalışmayı düşünüyorum. Benim için iyi bir başlangıç oldu. Tavsiye ederim

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Uzm. Dr. Ahmet Erzurumlu

6 Kurs
459 Kayıtlı Öğrenci

ANKARA doğumlu. İlk ve orta öğrenimini ANKARAda, lise İSTANBUL, KULELİ ASKERİ LİSESİ'nde tamamladı. GATA Tıp fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. 1994 yılında ANKARA GATA'da Fizik Tedavi Rehabilitasyon Uzmanı oldu. TSK'da pratisyen ve uzman hekim olarak ANKARA, BAYBURT, KAYSERİ, DİYARBAKIR illerimizde askeri hekimlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. ANKARA ve KAYSERİ'de serbest hekimlik, Özel tıp dal merkezi, hastane işletmeciliği ve ortaklıkları yaptı. FTR uzmanlığına ek olarak AKUPUNKTUR uzmanı olarak da tamamlayıcı tıp uygulayıcısı oldu.1994 yılından buyana ayrıca İŞ HEKİMİ dir. TSK’ dan 2007 yılında emekli Yarbaydır. KAYSERİ de amatör spor kulüpler federasyonunda ve KAYSERİSPOR ve ERCİYESSPOR'da yönetici, spor hekimi ve sporcu sağlığı eğitmenliği görevlerinde bulundu. UFUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ'nden mezun oldu. Halen ANKARA ÜNİVERSİTESİ'nde sağlık hukuku tezli yüksek lisans programına ve de ANKARA BAROSU avukatlık staj programına devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Tıp uzmanlık alanında yurtiçi ve yurtdışı yayınları mevcuttur. Tıp mesleği ve sosyal STK üyelikleri mevcuttur. Klasik otomobil, antika, gezi ve okumak hobileridir.

İlgili Eğitimler