Tıp Hukuku-Tıp Alanında Kişisel Verilerin Açıklanması Suçu

Av. Sabire Sanem Yılmaz

Eğitim

Sağlık Hukuku

Değerlendirme

(0)

Tıp Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Tıp Hukuku alanında Kişisel verilerin açıklanması suçu konulu bir kitabın yazarı da olan Av. Sabire Sanem Yılmaz tarafından verilen bu programda katılımcılar; kişisel veri nedir, genel data tüzüğünde nasıl açıklanmıştır, uluslararası sözleşmelerde nasıl tanımlanmıştır, tıp alanında kişisel veriler nasıl işlenmektedir, TCK 136 vd. maddelerinde belirtilen yaptırımlar nelerdir konularını öğreneceklerdir.

Eğitim İçeriği

Tıp alanında kişisel verilerin açıklanması suçu Kişisel veri nedir? Genel data tüzüğünde nasıl açıklanmıştır? Uluslararası sözleşmelerde nasıl tanımlanmıştır? Tıp alanında kişisel veriler nasıl işlenmektedir? TCK 136 vd. maddelerinde belirtilen yaptırımlar nelerdir?

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Hukuk fakültesi öğrencileri Avukatlar Hastane Çalışanları Hekimler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Sabire Sanem Yılmaz

2 Kurs
171 Kayıtlı Öğrenci

Yılmaz&Yağlı Avukatlık ve Arabuluculuk bürosunun kurucusudur. Marmara Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Aybay & Aybay Hukuk Bürosu’nda tecrübe kazanan Yılmaz deneyimlerini, yüksek lisansı eğitiminde edindiği bilgilerle birleştirerek Kişisel Verilerin Korunması Alanında çalışmalar yapmıştır. Bu alanda çok sayıda makale ve iki adet kitap çıkarmıştır. Tıp Alanında Kişisel Verilerin Açıklanması Suçu adlı kitabın yazarı olan Yılmaz, bu alan ile birlikte Siber Güvenlik ve Bilişim, Ceza, İş Hukuku, Kişisel Veriler, Yapay Zeka, Blockchain, Kadastro ve Gayrımenkul Hukuku alanlarında pratik yapmaktadır.

İlgili Eğitimler