Tasarrufun İptali Davaları

Meltem Aslan

Eğitim

Popüler, Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Eğitim İçeriği

Eğitimde; İcra İflas Kanunu'nun 277 vd. maddelerinde düzenlenen, alacaklıların alacağına kavuşmak için, borçlunun hacizden veya iflastan önce, mal kaçırmak maksadıyla mal ve hakları ile ilgili yapmış olduğu bağışlama ve şüpheli tasarruflara konu malların cebri icra yolu ile satılarak alacağını alabilmesi açtığı için açtığı özel bir dava türü olan tasarrufun iptali davaları anlatılmıştır.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
Franchise hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyenler
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Meltem Aslan

1 Kurs
66 Kayıtlı Öğrenci

2017 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 3.18 not ortalaması ile mezun oldum. Halihazırda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitim hayatıma devam etmekteyim. 2015 ekim ayından 2016 mayıs ayına kadar BGS Avukatlık bünyesinde staj yaptım. Eğitim süresince aldığım temel bilgiyi çalıştığım ofisteki iş yaşamıyla birleştirerek çalışma hayatına başlangıç yaptım. 2017 şubat ile mayıs arasında, Yıldırım Holding’e bağlı YILMAR Lojistik Gemi Acenteliği Denizcilik ve Ticaret A.Ş öğrenci stajyer olarak çalıştım. Mezuniyetimin ardından dil eğitimimi tamamlamak amacıyla Londra’da İngiltere’nin deneyimli ve köklü dil okullarından biri olan Oxford House College’da Genel İngilizce eğitimi aldım. Yasal stajımı başlattığım Kasım 2017 tarihinden bu yana Ahmet Yum Avukatlık Bürosu’ndun '' Dava Departmanı'nda'' avukat olarak görev almaktayım. Aynı zamanda KAÇUV ve Bir Dilek Tut Derneği bünyesinde gönüllü olarak çalışmaktayım.

İlgili Eğitimler