Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru

Av. Sabire Sanem Yılmaz

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(1)

Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru eğitimini neden almalıyım?

Haklarını bilmek ve bu hakları nasıl kullanacağını bilmek özellikle hukukçular olmak üzere hepimiz için elzem. Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru başlıklı Av. Sabire Sanem Yılmaz tarafından hazırlanan Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru programında katılımcılar, hangi şartlar altında ve hangi usullerle bireysel başvuru yapılabileceği, hangi hak ihlallerinde başvurulabileceği, dilekçe hazırlanması ve daha birçok konuyu öğrenir.

Eğitim İçeriği

Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru Hakkında Genel Bilgiler Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvurunun Dayanağı (m.148) Bireysel Başvuru Hakkına Sahip Olanlar Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuruda Yetki Bireysel Başvuruya Konu Edilemeyecek İşlemler Bireysel Başvuruda Temel Metinler Anayasada ve AİHS’de Düzenlenen Haklar Bazı Hak ve Özgürlüklerin Başvurulabilirliğinin Değerlendirilmesi Olağan Hukuk Yollarının Tüketilmiş Olması ve Süre Olağanüstü ve Olağan Kanun Yolları CMK-141’in İncelenmesi Açıkça Dayanaktan Yoksunluk Bariz Takdir Hatası ve Açıkça Keyfilik Usulüne Uygun Dilekçe Hazırlanması Karar Okuma Tavsiyeleri

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

1 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

TARIK BUĞRA KAYA

Özellikle CMK md. 141 hakkındaki bilgilendirmeler çok faydalı oldu. Kendi dilekçe şablonumu hazırlama ve kısa ve uzun kontrol listesi hazırlama konusunda da güzel fikirler edindim. Herkese tavsiye ederim.

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Sabire Sanem Yılmaz

2 Kurs
171 Kayıtlı Öğrenci

Yılmaz&Yağlı Avukatlık ve Arabuluculuk bürosunun kurucusudur. Marmara Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Kamu Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Aybay & Aybay Hukuk Bürosu’nda tecrübe kazanan Yılmaz deneyimlerini, yüksek lisansı eğitiminde edindiği bilgilerle birleştirerek Kişisel Verilerin Korunması Alanında çalışmalar yapmıştır. Bu alanda çok sayıda makale ve iki adet kitap çıkarmıştır. Tıp Alanında Kişisel Verilerin Açıklanması Suçu adlı kitabın yazarı olan Yılmaz, bu alan ile birlikte Siber Güvenlik ve Bilişim, Ceza, İş Hukuku, Kişisel Veriler, Yapay Zeka, Blockchain, Kadastro ve Gayrımenkul Hukuku alanlarında pratik yapmaktadır.

İlgili Eğitimler