Ceza Hukuku Genel Hükümler Güz Dönemi

Cübbem

Eğitim

Akademik Eğitimler

Değerlendirme

(1)
79,00 TL 39,00 TL
Satın Al

Ceza Hukuku Genel Hükümler Güz Dönemi Eğitimini Neden Almalıyım?

Akademik bölümü ile hukuk fakültesi ve hukuk dersi alan diğer fakültelerde öğrencilere sınavlarında destek olmak hedeflenmiştir. Derslerin genel anlamda özeti niteliğinde ders anlatım videoları ile öğrenciler, dersleriyle ilgili genel bilgi sahibi olabilir veya daha önce çalıştığı dersi tekrar edebilir. Hukuk fakültesi derslerinin uzun ve anlaşılması zor derslerini kısa sürelerde kolayca anlaşılabilir şekilde anlatarak öğrencilerin işinin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Ceza Genel Hukuku Güz Dönemi eğitimi, Ceza Genel Hukuku dersinin program içeriğinde belirtilen konularının(1. Dönem) özeti niteliğindedir.

Eğitim İçeriği

Ceza Hukuku Kavramı ve Diğer Hukuk Dallarıyla İlişkisi Ceza Hukukunun Tarihi Ceza Hukukunun Türkiye’deki Gelişimi Ceza Hukukunun Kaynakları Ceza Hukukunun Zaman Bakımından Uygulanması Suçun İşlendiği Zaman Yer Bakımından Uygulama Kişi Bakımından Uygulama Suç Suçun Unsurları Tipiklik Suç Çe şitleri NeticeNedensellik Bağı Fiil Kast Taksir Neticesi Sebebiyle Ağırlaşmış Suçlar Objektif Cezalandırılabilme Şartı Amaç ve Saik Hukuka Aykırılık Unsuru Hukuka Uygunluk Sebepleri Meşru Savunma Hakkın Kullanılması İlgilinin Rızası Konuları anlatılmıştır.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk dersi alan diğer öğrenciler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

1 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Gonca Tohumcu

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Cübbem

40 Kurs
3868 Kayıtlı Öğrenci

30 binden fazla kullanıcısı olan hukuk sosyal ağı ve hukuk yayıncılığı platformudur.

İlgili Eğitimler