Biyotıp Etiği ve Gen Patenti Hukuku

Av. Yıldız Tuğçe Erduran

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Biyotıp Etiği ve Gen Patenti Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Av. Yıldız Tuğçe Erduran tarafından hazırlanan Biyotıp Etiği ve Gen Patenti Hukuku eğitimi, bilim ve teknolojide yaşanan gelişmeler ile hukukun ilişkisinin önemini gösteriyor. Bu eğitimde patent hukukunun temel prensipleri ile biyoteknolojik gelişmelerin ışığında gen patenti hakkında anlatımlar yapılıyor. Açıklayıcı ve öğretici nitelikteki bu eğitim, bilim alanındaki gelişmelere hukuki açıdan bakmak ve bu alanlardaki kararlar ve düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenleri bekliyor.  

Eğitim İçeriği

İnsan Genomu Projesi HUGO Geçmişten Günümüze Biyoteknoloji Geçmişte Biyoetik Biyoteknoloji nedir? Patent Nedir? Patent Koşulları Patent Hakkı Sanayiye Uygulanabilirlik Buluş Basamağı Amerikan Patent Hukuku Bayl-Dole Yasası AIA ile değişen patentlenebilirlik Avrupa Patent Sözleşmesi Oviedo Konvansiyonu 98/44/EC Direktifi Biyoteknolojik Direktifi Madde 6 Karar İncelemeleri Gen Patenti Trendleri Yaşayan Organizmaların Patentlenmesi Yaşayan Organizmaların Patentlenmesi Hakkındaki Tartışmalar Tarımsal Ürünlerin Patentlenmesi

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler Biyotıp Etiği ve Gen Patenti alanında bilgi sahibi olmak isteyenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Yıldız Tuğçe Erduran

1 Kurs
78 Kayıtlı Öğrenci

Yıldız Tuğçe Erduran, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku alanında “Yaşayan Organizma Üzerinde Patentin Biyoetik Açıdan İncelenmesi” isimli tezini tamamlamaktadır. Türkiye ve Almanya’da çeşitli uluslararası ofislerde ticaret hukuku yoğunluklu çalışmış olup, 3 yıldır Kurucu Avukat sıfatıyla Erduran Hukuk Bürosu’nda yoğunlukla ticaret ve ceza davalarında avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İlgili Eğitimler