Enerji Hukuku

Av. Fatih Özdemir

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(1)

Eğitim İçeriği

Enerji hukuku, yenilenebilir ve yenilenemez enerjinin kullanılması ve vergilendirilmesini düzenleyen hukuk dalıdır. Enerji hukuku genel olarak elektrik, doğal gaz, petrol, sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) piyasaları ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili alanlarda faaliyet göstermektedir. Enerji hukuku ile ilgili yapılan ilk çalışmalar, 20. yüzyılın ortalarına denk gelmektedir. Bu tarihlerde meydana getirilen uluslararası sözleşmeler, bu konuya dair bazı kuralları içermekte ise de ayrı bir bölüm olarak düzenlenmemiştir. Bunun yerine, ikincil hukuki kaynaklar vasıtasıyla bu konuya dair düzenlemeler yapılmıştır.
Av. Fatih Öztürk tarafından anlatılan Enerji Hukuku eğitiminde; petrol ve lpg piyasası hukuku, elektrik piyasası hukuku ve doğalgaz piyasası hukukunu ele almaktadır.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Enerji Hukuku hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

1 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Narmin Khalilzade

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Fatih Özdemir

1 Kurs
90 Kayıtlı Öğrenci

Fatih O., received his LL.B. (with high honor and 3.5 GPA) at Istanbul University Law Faculty, and speaks Turkish, English and a basic level of German and French. He is also a student of sociology undergraduate program. In 2017, he started LL.M. in Public Law at Istanbul University. He founded an association called "Legal Awareness Platform" at the Faculty of Law of Istanbul University and made it's chairmanship. He had summer internships in various international law offices and local public institutions. He has published various articles in the field of commercial law and administrative law. Fatih O, began his legal internship in "Petrol Ofisi" which is one of the largest energy companies in Turkey and has gained experience in corporate law including the energy market. After he started as lawyer in Turkey's startup companies "Getir" and "BiTaksi". Shortly after, he started to work as a legal counsel at "Petrol Ofisi". He is currently doing academic studies in the field of international law and energy law. Fatih O, still writes various articles and conducts many conferences, presentations and interviews. You can contact via [email protected]

İlgili Eğitimler