Blockchain Hukuku

Şükrü Köse

Eğitim

Teknoloji Hukuku

Değerlendirme

(2)

Blockchain Hukuku Eğitimi

Blockchain kısaca, şifrelenmiş işlem takibi sağlayan bir dağıtım veri tabanı olarak bilinmektedir. Sisteme dahil olan her kişi, sistemdeki iki kişi tarafından yapılan gönderimi onaylayarak kaydını tutar. Bu sayede direk olarak kişiden kişiye (Peer to Peer) para gönderimi gerçekleştirilir. Bu gönderim de sistemdeki madenciler tarafından onaylanarak resmileştirilir. Bu sayede hem kişiden kişiye gönderim imkânı tanınıyor hem de bu gönderimin sistemdeki kişilerin çoğunluğu tarafından onaylatarak aracı kuruma ihtiyaç duymadan gönderim onaylanmış olur. Aracısız her kullanıcı ağa bağlanabilir, yeni işlemler gönderebilir, işlemleri doğrulayabilir ve yeni bloklar oluşturabilir. Blockchain, teknolojisi gereği aynı zamanda şeffaftır. İsteyen herkes şu ana kadar birikmiş bilgi bloklarını inceleyebilir, onları gözden geçirebilir. İlk çıktığı zamanki para transferleri bile incelenebilir. Ancak alıcı ve satıcıya dair sadece şifrelenmiş kimlikler içerdiğinden alıcı ve satıcının gerçekte kim olduğu bilinemez veya tahmin edilemez. Bu açıdan Blockchain teknolojisi, iki tarafında anonim kalmasını sağlar. Bu programımızda Blockchain Teknolojisi ’nin hukuk alanındaki etkilerini inceleyeceğiz.

Blockchain Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Hukukun yeni alanlarından biri olan Blockchain Hukuku; uzman kişi sayısının az olduğu, gelişmeye açık bir alandır. Katılımcılar bu programda, Blockchain teknolojisinin hukuk alanına etkilerini öğrenir. Bu teknolojiye dair yapılmış regülasyonlar hakkında bilgi sahibi olur.

Eğitim İçeriği

Blockchain Nedir? Blockchain ’in Kullanım Alanları Nelerdir? Blockchain ‘in Hukukla İlgili Kısımları Nelerdir? Blockchain Üzerine Yapılmış Dünyadaki Regülasyonlar Blockchain İle Biz Hukukçuları Gelecekte Neler Bekliyor?

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

3

2 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
1
1 Puan
0

Cüneyd ALTIPARMAK

Çok güzel, ancak BLOCKCHAIN kavrramı da geniş ve örnekli anlatılsa daha iyi olur.

Barışcan kunduracılar

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Şükrü Köse

3 Kurs
370 Kayıtlı Öğrenci

Siemens Türkiye'de çalışmaktayım.Teknolojik gelişmelerin hukuki boyutlarını irdeleyerek hukukun teknolojik gelişmelerin hızını yakalaması için çaba göstermekteyim.Hazırladığım programlarla hukukçuların yeni teknolojilerden haberdar olmasını ve hukuki alt yapısını öğrenmelerini hedefliyorum.

İlgili Eğitimler