Franchise Hukuku Eğitimi

Süleyman Mert Soysal

Eğitim

Sözleşmeler

Değerlendirme

(0)

Eğitim İçeriği

Ulusal Franchising Derneği’nin tanımına göre franchising; bir ürün veya hizmetin imtiyaz hakkına sahip tarafın, belirli bir süre şart ve sınırlamalar dahilinde işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin bilgi ve destek (know-how) sağlamak sureti ile, imtiyaz hakkını ticari işler yürütmek üzere ikinci tarafa verdiği imtiyazdan doğan, uzun dönemli ve sürekli bir iş ilişkilerinin bütünüdür. Franchising, birbirinden bağımsız iki taraf arasında meydana getirilen sözleşmesel bir ilişkidir. Franchise sözleşmeleri ulusal-uluslararası, ürün-marka, işletme sistemi gibi ayrımlara tabii tutulabilmektedir. Franchise sektörü Türkiye’de 50.000.000.000 dolarlık bir ekonomik genişliğe sahiptir. Ayrıca son iki yılda ülkemizde %180 büyüme göstermiştir.
Av. Süleyman Mert Soysal tarafından anlatılan bu eğitimde franchise hukuku, franchise sözleşmelerinin türleri, franchise sözleşmelerinde nelere dikkat edilmesi gerektiği konularına değinilmiştir.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
Franchise hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyenler
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Süleyman Mert Soysal

1 Kurs
70 Kayıtlı Öğrenci

Avukat Süleyman Mert Soysal, İstanbul’da uluslararası alanda faaliyet gösteren saygın hukuk bürolarında 2006 yılından itibaren fikri mülkiyet, bilişim, ticaret ve şirketler, sağlık, medya ve reklam hukuku alanlarında çalışmış, bu uzmanlık alanlarından yola çıkarak 2015 yılından itibaren de Soysal Avukatlık Bürosu’nu kurmuştur. Kendi bürosunu kurduktan sonra özellikle marka, patent, tasarım davalarının takibi, fikri ve sanat eserleri ile sınai mülkiyet haklarının korunmasına yönelik müvekkillere danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda yabancı kişilerin Türkiye’de mülk edinmesi ve vatandaşlık kazanması konusunda da müvekkillerine hizmet vermektedir. Süleyman Soysal, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ve UFRAD Franchising Derneği Denetim Kurulu Üyesi olup franchise hukuku konusunda ciddi çalışmaları bulunmaktadır. Bu alan ile ilgili seminerler vermekte, makaleler yazmakta ve franchise sözleşmelerinin hazırlanması konusunda müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

İlgili Eğitimler