İngilizce Gizlilik Sözleşmesi Hazırlama Eğitimi

Av. Arb. Bahar Nalan Danış

Eğitim

Hukuk İngilizcesi

Değerlendirme

(0)

Eğitim İçeriği

NDA Sözleşmesi diğer bir adıyla Non-Disclosure Agreement, iki veya daha fazla kişi arasında, yapılacak işin niteliği gereği gizli kalması gereken durumlarda taraflarca imzalanan anlaşmadır. Gizlilik Sözleşmesi olarak adlandırılan bu sözleşme Confidentiality Agreement olarak da bilinmektedir. Özellikle know-how içeren projelerde, start-up ve yatırım ilişkilerinde uygulamalara rastlamak mümkündür. Gizlilik sözleşmelerinin büyük bir kısmı cezai şart içermektedir. Uluslararası projelerde gizlilik sözleşmelerinin İngilizce olarak hazırlanması büyük önem arz etmektedir.
Av. Arb. Bahar Nalan Danış tarafından anlatılan bu eğitimde başarılı bir İngilizce Gizlilik Sözleşmesinin nasıl hazırlanacağı örnekleriyle birlikte işlenmiştir.

İngilizce Gizlilik Sözleşmesi Hazırlama Eğitimi Eğitim İçeriği
Gizlilik Sözleşmesi Nedir?
Gizlilik Sözleşmesinin Tarafları Kimlerdir?
Gizlilik Sözleşmesi Hangi Amaçla Yapılır?
İngilizce Sözleşme Terminolojisi ve Türk Hukukundaki Karşılıkları
Tarafın Haklarının En Üst Seviyede Korunması için Konulması Gereken Hükümler
Örnek Sözleşme Üzerinden Hükümlerin İncelenmesi ve Sözleşme Hazırlama

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?


Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
İngilizce Gizlilik Sözleşmesi Hazırlama hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Arb. Bahar Nalan Danış

1 Kurs
76 Kayıtlı Öğrenci

2003 yılında Yeditepe Ünversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, 2004 yılından itibaren İstanbul Barosuna bağlı avukat olarak çalışma hayatına başlamıştır. 15 yılı bulan mesleki tecrübeye sahip olan Bahar Danış, bu süre içerisinde aralarında uluslararası bir finans kurumu ile bilişim şirketinin de bulunduğu, çeşitli endüstrilerde faaliyet gösteren çok uluslu firmalara danışmanlık hizmeti vermiştir. Kariyeri boyunca Şirket Hukuk Müşavirliği ve saygın hukuk bürolarında Kıdemli Avukat olarak çalışmıştır. Son çalıştığı hukuk bürosunda Partner-Ortak olduktan sonra, meslek hayatına serbest olarak devam etmeye karar vermiştir. Bağımsız profesyonellerden oluşan iş ağı olan Col-Legal'in üyesidir. Diğer yandan, yabancı yatırımcılarla çalışan çeşitli hukuk bürolarına, ağırlıklı olarak Şirketler Hukuku, Sözleşmeler, Rekabet ve Fikri Sınai Haklar konularında Of-Counsel (Danışman Avukat) olarak hizmet vermektedir. Kendisi aynı zamanda Adalet Bakanlığı siciline kayıtlı Resmi Arabulucu olup; European Lawyers Events ve International Association of Young Lawyers (AIJA) kuruluşlarına üyedir.

İlgili Eğitimler