Hukuk İngilizcesi-Temel Kavramlar

Çağrı Menteş

Eğitim

Hukuk İngilizcesi

Değerlendirme

(2)

Hukuk İngilizcesi Temel Kavramlar Eğitimini Neden Almalıyım? Dünya genelinde yaygınlaşan küreselleşme akımının da etkisiyle yabancı dil bilmek her önemli mesleğin hatta gündelik hayatın gerekliliği haline geldi. Bu bağlamda kariyerinize katkı sağlamak içine mesleki İngilizce olmazsa olmazlardan olmuş durumda. Hukukçular içinde git gide artan yabancı müvekkil portföyü, Hukuk İngilizcesini hukukçular için olmazsa olmaz haline getirmektedir. Bu kursumuzda Temel seviyeden başlayarak Hukuk İngilizcesinde yetkinlik kazanmanızı hedeflemekteyiz.

Hedef kitle kimdir?


Hukuk fakültesi öğrencileri Avukatlar Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler Gereksinimler A1-A2 Seviyesinde İngilizce Yetkinliği Genel Hukuk Bilgisi

Neler Öğreneceğim?


Hukuk İngilizcesine Hakim Olacaklar Mesleki İngilizcelerinde Yetkinlik Kazanacaklar

Eğitim Süreci


Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Gereksinimler


Bu programa katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes programa katılabilir.

SertifikaSertifikayı Adrese Gönderme İmkânı


Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

2 Değerlendirme
5 Puan
2
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Tuğba TOKAL

Çok teşekkür ederim emeğiniz için .

Canan Tilaver

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Çağrı Menteş

2 Kurs
254 Kayıtlı Öğrenci

Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasındaki özel protokolden yararlanarak 19 yaşındayken tam zamanlı olarak öğretmenliğe başladım. Öğretmenliğimin ilk yılında öğrencilerimle hazırladığım bir projede "Danışman Öğretmen 3.'lük" ödülü kazandım. Milli Eğitim'e bağlı devlet okullarında ilkokul, ortaokul, meslek lisesi, anadolu lisesi gibi çeşitli kademelerdeki okullarda görev yaptıktan sonra yetişkin eğitimine geçtim. İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kurslarda 16 yaş üstü yetişkinlere ders verirken sahip olduğum serbest çalışma ortamı sayesinde farklı teknikler ve materyaller kullanarak kendimi geliştirdim. 5 dönem bu şekilde eğitim vermenin ardından kısa bir süre bir devlet üniversitesinde hazırlık sınıfında derslere girdim. Aldığım İngilizce öğretmenliği eğitimine ek olarak, Yunus Emre Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle işin duayenlerinden "Yabancılara Türkçe Öğretimi" dersleri aldım ve başta TÖMER olmak üzere çeşitli kurumlarda uygulama fırsatı buldum. Eğitimde beni en çok heyecanlandıran iki olgu herkesin erişebileceği ücretsiz eğitim ve eğitim teknolojileri. Buradan yola çıkarak başladığım YouTube Çağrı Hoca kanalım Ocak 2018'de 150 video ile 30.000 abone ve 5 milyon görüntüleme sayısına ulaştı. Ayrıca 2011 yılından beri farklı kurumlar için uzaktan canlı ders verme ve akıllı telefon uygulamaları için danışmanlık yapma fırsatı buldum. Profesyonel hayatım dışında video ve ses düzenleme, materyal tasarımı, çocuk gelişimi gibi konulara özel ilgi duyuyorum. Evliyim, bir oğlum var.

İlgili Eğitimler