Medeni Hukuk

Cübbem

Eğitim

Akademik Eğitimler

Değerlendirme

(0)
79,00 TL 39,00 TL
Satın Al

Medeni Hukuk Eğitimini Neden Almalıyım?

Akademik bölümü ile hukuk fakültesi ve hukuk dersi alan diğer fakültelerde öğrencilere sınavlarında destek olmak hedeflenmiştir. Derslerin genel anlamda özeti niteliğinde ders anlatım videoları ile öğrenciler, dersleriyle ilgili genel bilgi sahibi olabilir veya daha önce çalıştığı dersi tekrar edebilir. Hukuk fakültesi derslerinin uzun ve anlaşılması zor derslerini kısa sürelerde kolayca anlaşılabilir şekilde anlatarak öğrencilerin işinin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Medeni Hukuk eğitimi, Medeni Hukuk dersinin program içeriğinde belirtilen konularının özeti niteliğindedir.

Eğitim İçeriği

Hukukta Kaynak Yorum Çeşitleri ve Metotları Yorumda Kullanılan Mantık Kuralları Hukuk Kurallarının Çeşitleri Hâkimin Takdir Yetkisi Kanun Boşluğu Hak Kavramı Hakların Çeşitleri Hukuki Olay Hukuki Fiil Hukuki İşlem Hukuki İşlemin Kurucu Unsurları Hukuki İşlemin Geçerliliği İçin Aranan Şartlar Hukuki İşlemlerin Hükümsüzlüğü Hakların Kazanılma (iktisap) ve Kaybedilme Tarzı Hakların korunması Def’i ve itiraz Hakların Kazanılmasında İyi Niyetin Rolü Dürüstlük Kuralı ve Hakkın Kötüye Kullanılması Meşru Müdafaa Iztırar Hali ve Kuvvet Kullanma Gerçek Kişiliğin Başlangıcı ve Sona Ermesi Gaiplik Fiil Ehliyeti Hak Ehliyeti Hısımlık Kişisel Hal Sicilleri Cinsiyet Tüzel Kişiler Dernekler Vakıflar Konuları anlatılmıştır.  

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk dersi alan diğer öğrenciler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler  

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Cübbem

40 Kurs
3868 Kayıtlı Öğrenci

30 binden fazla kullanıcısı olan hukuk sosyal ağı ve hukuk yayıncılığı platformudur.

İlgili Eğitimler