Milletlerarası Yetki ve Yetki Anlaşmaları Eğitimi

BURCU İRGE ERDOĞAN

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Eğitim İçeriği

Yabancılık unsuru taşıyan uyuşmazlıklarda taraflar bir çözüme daha rahat ulaşabilmek ve kanunlar ihtilafı yaşamamak için yetki sözleşmesi yapabilir. Yapılacak olan bu milletlerarası yetki sözleşme ile Türk Mahkemeleri’nin yetkilendirilmesi mümkün olabileceği gibi, yabancı bir mahkemenin yetkilendirilmesi de mümkün olabilir. Bu kapsamda yetki sözleşmesinin geçerliliğinin hangi hukuka göre belirleneceği önem taşımaktadır. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görev yapan Burcu İrge Erdoğan tarafından anlatılan bu eğitimde milletlerarası yetki ve yetki anlaşmaları incelenmiştir.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

BURCU İRGE ERDOĞAN

1 Kurs
66 Kayıtlı Öğrenci

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2011 yılında mezun olmuştur. 2013 yılında avukatlık ruhsatını almış 1 yıllık avukatlık deneyiminden sonra yine Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak görev almaktadır. Uluslararası hukuk ve yabancılar hukuku alanında uzman hukuk danışmanı olarak faaliyet göstermerktedir. Aynı zamanda bilirkişidir.

İlgili Eğitimler