Arabuluculuk Sınavına Hazırlık Eğitimi

Av. Arb. Şirin YARIMÇAM

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(6)

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz.
*Bu eğitim Arabuluculuk akreditasyonu sağlamamaktadır.
*Bu eğitim Kasım 2020 tarihine kadar erişime açıktır.

1. ARABULUCULUK MEVZUATI
2. DAVA ŞARTI ARABULUCULUK
3. İŞE İADE DAVALARI
4. İHTİYARİ ARABULUCULUK VE DAVA ŞARTI ARABULUCULUK ARASINDAKİ FARKLAR
5. ETİK KURALLAR
6. ASGARİ ÜCRET TARİFESİ
7. ÇATIŞMA TEORİSİ
8. ARABULUCULUK NEDİR?
9. ARABULUCULUK SÜRECİNİN TEMEL İLKELERİ
10.ARABULUCU KİMDİR?
11.ARABULUCULUĞUN AŞAMALARININ GÖZDEN GEÇİRİLMESİ
12. ARABULUCULUĞUN AŞAMALARI: HAZIRLIK AŞAMASI (1)
13.ARABULUCULUĞUN AŞAMALARI: BAŞLANGIÇ AŞAMASI (2)
14.ARABULUCULUĞUN AŞAMALARI: İNCELEME AŞAMASI (3)
15.ARABULUCULUĞUN AŞAMALARI: MÜZAKERE AŞAMASI (4)
16.ARABULUCULUĞUN AŞAMALARI: SONUÇ/ANLAŞMA AŞAMASI (5)
17.TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ, FARKLILIK VE ARABULUCULUK
18.SINAVDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Arabuluculuk sınavına hazırlananlar Arabuluculuk hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Öğrenci Değerlendirmeleri

4

6 Değerlendirme
5 Puan
4
4 Puan
1
3 Puan
0
2 Puan
1
1 Puan
0

Orhan Kaftanoğlu

Inci alfar

24 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan sınava çok az bir zaman kaldı. Benim gibi iş yoğunluğu olan ve sınava hazırlık eğitimlerine vakit ayıramayacak kısıtlı zamanı olan kişiler için çok faydalı bir eğitim olmuş. Bilindiği gibi Daire Başkanlığı'nın hazırlamış olduğu el kitabında "dava şartı arabuluculuk" neredeyse hiç yok. Bu anlamda Kanun ve Yönetmeliğin eş zamanlı anlatımı ve sınavda çıkabilecek soru tahminlerini faydalı ve yol gösterici buldum. Şirin Hanımın ses tonu da gayet güzel keyifli bir şekilde dinleniyor. Tavsiye ederim. Çok teşekkürler.

Esra Ocak Mullaoğlu

Tülay Kaymaz

Av.Arabulucu Şirin Yarımçamın on line arabuluculuk sınavına hazırlık eğitim videolarını.özellikle de mevzuata ilişkin olanlarını herkese tavsiye ederim.Mevzuat yalın ve son derece bilgilendirici olmuş.Teşekkürler Şirin Hocam.

Edaatesadiyeke

zaman kullanımının iyi yapılmadığı bir eğitim olmuş, mevzuat çok önemli ama baştan sona kanun ve yönetmeliğin yavaş yavaş okunması yerine kıyaslama yapılarak tablolaştırılsa daha pratik olurdu. teori kısmında da yine mevzuatın herbir fıkrasıyla okunup olay örneklerinin kısır tutulması eğitimi sıkıcı bir hale soktu benim adıma. Sanırım bu sınava girecek çoğu meslektaş hangi konuların çok önemli olduğunu zaten biliyor şahsen benim eğitimden beklediğim önemli konuların akılda kalmasını sağlayacak çarpıcı örneklerdi. Eğitmenin emeğine sağlık ancak daha verimli kullanılabilecek 7,5 saat olduğunu düşünüyorum.

BESTE DİNÇSOY YURTSEVEN

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Arb. Şirin YARIMÇAM

1 Kurs
98 Kayıtlı Öğrenci

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2009 yılından bu yana Kayseri Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. 2017 yılından itibaren, ağırlıklı olarak arabuluculuk mesleğini icra etmektedir. Temel Arabuluculuk Eğitimi ve İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimlerinde, eğitmen olarak görev almaktadır. Kayseri Arabuluculuk ve Eğitim A.Ş. yönetim kurulu başkanıdır. Ayrıca, Kayseri Arabulucular Derneği başkanıdır.

İlgili Eğitimler