Uluslararası Nükleer Hukuku

Öğr.Gör.Cihad Furkan Eliaçık

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Uluslararası Nükleer Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Harvard ve Massachusetts Institute of Technology gibi Amerikan üniversitelerinde “Konuk Araştırmacı” olarak Noam Chomsky ve Howard Gardner gibi önemli akademisyenlerle birlikte çalışan Öğr. Gör. Cihad Furkan Eliaçık tarafından verilen “Uluslararası Nükleer Hukuku” eğitimi ile bu alanda kendininizi geliştirebilir ve özgeçmişinizi güçlendirebilirsiniz.  

Eğitim İçeriği

Bu eğitimde aşağıdaki konu başlıkları ele alınmıştır; Nükleer Enerji Nükleer Hukuk Nükleer Güvenlik Nükleer Terörizm Nükleer Güvenlik Kültürü Nükleer Güvenlik Rejimi Siber Güvenlik NPT Anlaşması Paris Sözleşmesi Viyana Sözleşmesi Siber Savaş Siber Suç Siber Saldırı Senaryoları Jus Ad Bellum Jus In Bello Stuxnet Siber Saldırısı DDoS Siber Saldırısı

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler Uluslararası nükleer hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Öğr.Gör.Cihad Furkan Eliaçık

1 Kurs
82 Kayıtlı Öğrenci

16 Eylül 1990 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelmiş ve İstanbul–Kemerburgaz’da yetişmiştir. İlköğretimini Almanya’nın Münih şehrinde, lise eğitimini ise Kırıkkale Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Tamamladığı lisans dereceleri, sırayla, 2014 yılında Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümü ve 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüdür. Ayrıca 2018 yılında başladığı İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk eğitimine devam etmektedir. 2015 yılında başladığı Özyeğin Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans programından “Uluslararası Hukuk bağlamında Nükleer Santrallerin Siber Güvenliği” başlıklı tez ile mezun olmuştur. 2013 yılında Harvard ve MIT gibi Amerikan üniversitelerinde “Konuk Araştırmacı” olarak Noam Chomsky ve Howard Gardner gibi önemli akademisyenlerle birlikte çalışmıştır. 2015 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başlamıştır. ORSAM ve UPA (Uluslararası Politika Akademisi) gibi platformlarda yayınlanmış analizleri vardır. Halen UPA’da yazarlık yapmaktadır. Ayrıca İstanbul Medipol Üniversitesi Kamu Hukuku doktora programına devam etmektedir. Bununla birlikte, İstanbul Bölge Adliye’sinede Bilirkişi olarak çalışmaktadır. Yayınlanmış bilimsel kitapları vardır. Başlıca çalışma alanları; Milletlerarası Hukuk, Siber Güvenlik ve Uluslararası Nükleer Hukuk’tur. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlgili Eğitimler