Anayasa Hukuku Güz Dönemi

Cübbem

Eğitim

Akademik Eğitimler

Değerlendirme

(0)
79,00 TL 39,00 TL
Satın Al

Anayasa Hukuku Güz Dönemi Eğitimini Neden Almalıyım?

Akademik bölümü ile hukuk fakültesi ve hukuk dersi alan diğer fakültelerde öğrencilere sınavlarında destek olmak hedeflenmiştir. Derslerin genel anlamda özeti niteliğinde ders anlatım videoları ile öğrenciler, dersleriyle ilgili genel bilgi sahibi olabilir veya daha önce çalıştığı dersi tekrar edebilir. Hukuk fakültesi derslerinin uzun ve anlaşılması zor derslerini kısa sürelerde kolayca anlaşılabilir şekilde anlatarak öğrencilerin işinin kolaylaştırılması amaçlanmıştır. Anayasa Hukuku-1 eğitimi, Anayasa Hukuku dersinin program içeriğinde belirtilen konularının(1. Dönem) özeti niteliğindedir.

Eğitim İçeriği

-Anayasa Hukuku’nun Kaynakları -Anayasa Kavramı -Anayasacılık Hareketleri -Yorum Çeşitleri -Kurucu, Kurulmuş İktidar Kavramları -Devlet Kavramı -Devletin Unsuları -Devletin Kökeni Hakkındaki Teoriler -Devlet Çeşitleri -Monarşi -Cumhuriyet -Uniter Devler ve Birleşik Devlet Kavramları -Hükümet Sistemleri -Kuvvetler Birliği ve Kuvvetler Ayrılığı Sistemi -Başkanlık -Yarı Başkanlık -Meclis Hükümeti ve Parlemanter Sistem -Demokrasi Kavramı -Seçim Sistemleri -Yasama, Yürütme ve Yargı Erkleri -Temel Hak ve Hürriyetler -Kanunların Anayasaya Uygunluk Denetimi -Anayasa Yargısı -Hukuk Devleti Konuları anlatılmıştır.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk dersi alan diğer öğrenciler Diğer hukuk alanında faaliyet gösterenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Cübbem

41 Kurs
3474 Kayıtlı Öğrenci

30 binden fazla kullanıcısı olan hukuk sosyal ağı ve hukuk yayıncılığı platformudur.

İlgili Eğitimler