Bilişim Hukuku Eğitimi

Av. Nasuh Buğra Karadağ

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Eğitim Süreci

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na göre bilişim teriminin birçok tanımı yapılmaktadır. Bilişim, elektronik sistemlerin tamamını içeren bir üst terimdir. Bilişim, bilgi ve teknolojinin birlikte kullanılarak üretilen sonuçlar olarak kısaca tarif edilebilir. Ya da daha geniş ve farklı olarak; teknik, ekonomik ve toplumsal alanlardaki iletişimde kullanılan ve özellikle elektronik aletler aracılığıyla düzenli bir biçimde işlenmeyi öngören bir bilimdir. Bir diğer tabirle, her türlü bilgi ve verinin elektronik bilgi işlem araçlarıyla işlenmesini ve değerlendirme tekniklerini konu alan bilim şeklinde de tanımlanabilmektedir.
Bilişim Hukukunu ise bilgi ve teknolojinin kötüye kullanımı ile insanlara zarar verilmesini önlemek amacıyla ortaya çıkmış olan bir hukuk dalı şeklinde tanımlayabiliriz.
Bilişim Suçları ise bilgileri otomatik işleme tabi tutan veya verilerin nakline yarayan bir sistemde gayri kanuni, gayri ahlaki veya yetki dışı gerçekleştirilen her türlü davranış olarak tanımlanabilir. Ya da, bilgisayar ve iletişim teknolojileri kullanılarak işlenen suçlar şekliyle de tanımlanabilir.
Av. Nasuh Buğra Karadağ tarafından anlatılan Bilişim Ceza Hukuku eğitiminde Türk Ceza Hukuku kapsamında düzenlenen bilişim suçlarına yer verilmektedir.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
Bilişim Hukuku hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Nasuh Buğra Karadağ

3 Kurs
222 Kayıtlı Öğrenci

Merhaba Ben Nasuh Buğra Karadağ. Girne Amerikan Üniversitesi, Hukuk Fakültesinden mezun olmamın ardından Ankara’ya yerleştim. Bir süredir, Ankara'da yasal danışmanlık hizmeti veriyor ve ayrıca çeşitli platformlarda ''Bilişim, Marka Tescili, Marka Davaları, Tasarım Tescili, Tasarım Davaları, Patent / Faydalı Model Tescili ve Telif Haklarıyla Bağlantılı Kurslar'' hazırlıyorum. Sunumlarımdan faydalanabilir ve aydınlatılmasını istediğiniz konular için benimle iletişime geçebilirsiniz. https://nasuhbugrakaradag.av.tr/

İlgili Eğitimler