İnternet Hukuku Eğitimi

Av. Ali Taşar

Eğitim

Teknoloji Hukuku

Değerlendirme

(0)

Eğitim İçeriği

İnternet hukuku, özellikle son birkaç yıl içerisinde Türkiye’nin internet ve sosyal medya kullanımı konusunda kullanıcı bazlı yükseliş trendi göstermesiyle birlikte oldukça önem kazanmıştır. Türkiye'de internet ile ilgili en kapsamlı düzenleme 2007 yılında 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ile yapılmıştır. Özellikle günümüzde oldukça yaygın olan erişim engellenmesi de bu Kanun ile düzenlenmektedir. 5651 sayılı Kanunda, internet yayınlarının yasada öngörülen bazı suçların bulunduğu hususunda yeterli şüphe nedeni bulunması durumunda bu yayınlara erişimin engellenmesi kararının verilebileceğini öngörmüştür.

Av. Ali Taşar tarafından anlatılan bu eğitimde; bilişim ve kitle iletişim hukuku ile iç içe geçmiş olan internet hukuku kapsamında, internet üzerinde yapılan yayınların hangi durumlarda suç oluşturacağı, internet üzerinden yapılan yayınların kaldırılmasında erişim engeli prosedürünün nasıl işleyeceği, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarında yapılan yayınlara erişimin engellenmesinin hukuken mümkün olup olmadığı, unutulma hakkının hukukumuzdaki yeri, erişim sağlayıcıların, içerik sağlayıcıların ve yer sağlayıcıların tanımı, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku’nun internet hukukuna ne gibi yenilikler getirdiği anlatılmıştır.

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar
Stajyer Avukatlar
Hukuk fakültesi öğrencileri
İnternet hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyenler
Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Ali Taşar

1 Kurs
67 Kayıtlı Öğrenci

Ali Taşar, Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’nde doğdu. İlkokulu Kadirli’de, Ortaokul ve Liseyi Mersin’de tamamladı. 2008 yılında girdiği üniversite sınavında Mersin 22’ncisi ve Türkiye 866’ncısı oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne tam burslu olarak kabul edilen Ali Taşar, hazırlık sınıfını da yine tam burslu olarak Kent Satate Üniversity’de (ABD) tamamladı. Öğrencilik sürecinde aynı zamanda Marmara Üniversitesi bünyesinde kamu görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılından bu yana İstanbul Barosu’na mensup avukat olarak mesleki faaliyetini sürdürmektedir. Ceza Hukuku, Kişisel Veri Hukuku, Alan Adı Mevzuatı, İnternet Hukuku, Basın Hukuku ve Radyo Televizyon Hukuku uzmanlık alanlarından bazılarıdır.

İlgili Eğitimler