Rekabet Hukuku Genel Esasları

Av. Ayça Güntülü Alkan

Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(0)

Rekabet Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Rekabet hukuku uzmanı ve aynı zamanda eğitmen olan Ayça Güntülü Alkan tarafından verilen bu programda, önemli konu başlıkları ele alınıyor. Katılımcılar; piyasa modelleri, ilgili pazar kavramı, teşebbüs ve teşebbüs birliği kavramı, uyumlu eylem ve dikey anlaşmalar, yatay anlaşmalar, uyumlu eylem karinesi, karteller, hâkim durum ve hâkim durumun kötüye kullanılması konularını ve daha fazlasını öğrenirler.

Eğitim İçeriği

Piyasa Modelleri İlgili Pazar Kavramı Teşebbüs ve Teşebbüs Birliği Kavramı Uyumlu Eylem ve Dikey Anlaşmalar Yatay Anlaşmalar Uyumlu Eylem Karinesi Karteller Hâkim Durum Hâkim Durumun Kötüye Kullanılması

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Şirket Yöneticileri Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

0 Değerlendirme
5 Puan
0
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0
Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Ayça Güntülü Alkan

1 Kurs
94 Kayıtlı Öğrenci

Güntülü Bahçeşehir Üniversitesi’nden mezun oldu. Pantheon Assas Üniversitesi, Sorbonne Assas Uluslararası Hukuk Okulu, Uluslararası İş Hukuku bölümünde yüksek lisans yaptı. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Şuan doktora çalışmalarını yürütmektedir. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans bölümlerinde “Rekabet Analizi” dersi öğretim görevlisidir. Uzmanlık alanları Rekabet Hukuku, Ticaret Hukuku, Hukuk & Ekonomi, Uluslararası Ticaret Hukuku’dur.

İlgili Eğitimler