Robot Hukuku

Selin Çetin

Eğitim

Teknoloji Hukuku

Değerlendirme

(1)

Robot Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Yapay Zeka ile birlikte robotlar hukukun süjesi olmaya başladı. Bir robot her ne kadar teknolojik bir ürün olsa da hukukla etkileşimi yadsınamaz. Yapay zeka ve robotların hızla ilerleyişi ile birlikte bunların hukuksal boyutları da düşünülmeye ve konuşulmaya başlandı. Robotların hak ve fiil ehliyetleri gibi ilgi çekici konuların ele alındığı bu program Robotların dünyasının kapısını biz hukukçulara aralıyor.

Eğitim İçeriği

Robotların Tarihsel Süreci Kültürler Arası Farklılıkların Robotlara Yansımaları Profilleme ve Otomatik Karar Verme Sürecinde Yapay Zeka Kullanımının Hukuksal Boyutu Güvenlik ve Mahremiyet Savaş Alanlarında Robotların Kullanımı Robotların Hak ve Fiil Ehliyetleri

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Stajyer Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Hukuk ve teknoloji etkileşimiyle ilgilenenler Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

1 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Mert Saruç

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Selin Çetin

1 Kurs
82 Kayıtlı Öğrenci

I studied law following my Japanese education on 2012. I fulfilled my internships in Jurging-Orkun-Putzar Rechtsanwalte(Germany), Guler Law Office and Unsal&Gunduz Attorney at Law . Also I have certificate of Japanese language and I have mediation and arbitration certificates and criminal law certificates from law workshops. Afterwards, I started the master program on information and technology law, at Istanbul Bilgi University.

İlgili Eğitimler