Eğitim

Uygulamalı Hukuk Eğitimi

Değerlendirme

(1)

Spor Hukuku Eğitimini Neden Almalıyım?

Hukukun hızla gelişen alanlarından biri olan spor hukuku alanında yetkin isim ihtiyacı sürekli artıyor. Gerek hukukun birçok dalıyla iç içe olmasıyla gerekse de sporun kendi dinamiklerini içerisinde barındırmasıyla spor hukuku aslında çok geniş bir alandır. Bu geniş ve önü açık alanda kendini geliştirmek isteyenler için Av. Aysu Melis Bağlan tarafından hazırlanmış Spor Hukuku programında spor hukukunun ne olduğunu, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin işlevi ve görevlerini, Türkiye’deki sportif örgütlenme ve federasyonların yapılarını, profesyonel sporcu sözleşmelerini, doping ve diğer sportif ihtilafları ve reklam, sponsorluk ve medya ilişkileri konularını online olarak öğrenebilirsiniz.

Eğitim İçeriği

Spor Hukuku Nedir? Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin İşlevi ve Görevleri Türkiye’de ki Sportif Örgütlenme ve Federasyonların Yapıları Profesyonel Sporcu Sözleşmeleri Doping ve Bütün Sportif İhtilafları Reklam, Sponsorluk ve Medya İlişkileri

Eğitim Süreci

Eğitim, online eğitim (online video) formatında hazırlanmıştır. Eğitime kaydolduğunuzda profilinize eklenir ve hemen izlemeye başlayabilirsiniz. Eğitimlere katılmak için belirli zaman şartı yoktur. Dilediğininiz yer ve zamanda, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri internete bağlanabilen cihazlardan eğitime katılabilirsiniz. Eğitim süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

Hedef Kitle Kimdir?

Avukatlar Hukuk fakültesi öğrencileri Sporcular Hukuk alanında faaliyet gösteren diğer kişiler Spor hukuku alanında bilgi sahibi olmak isteyenler

Gereksinimler

Bu eğitime katılmak için herhangi bir şart yoktur. Dileyen herkes eğitime katılabilir.  

Konular

Öğrenci Değerlendirmeleri

5

1 Değerlendirme
5 Puan
1
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Halil Güven

Aysu hanımı katıldığım konferansta tanımıştım. Bu tarz eğitimler veriyor olmasına sevindim. Eğitim serisi de gayet faydalı olmuş.

Eğitim Özellikleri
Eğitmen

Av. Aysu Melis Bağlan

3 Kurs
379 Kayıtlı Öğrenci

Aysu Melis BAĞLAN, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi(2009) ve Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Avrupa Birliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı(2013) mezunudur. 14.10.2010 tarihinde kayıtlı olduğu İstanbul Barosu’ndan ruhsatını aldıktan sonra dört yıl avukatlık mesleğini icra eden BAĞLAN, Eylül 2014 tarihinden beri Kadıköy Belediyesi İletişim Danışmanı olarak kariyerini sürdürmekte, Okan Üniversitesi’nde “Spor Hukuku” dersi vermektedir.

İlgili Eğitimler